Nakupuje každý z nás

Na nákupy chodí každý z nás a raz za čas je potrebné investovať peniaze do drahších vecí, ako je elektronika, automobil alebo nové vybavenie do bytu. Lenže eurá sa často medzitým stratia, ani neviete kam. Majte svoju hotovosť pod kontrolou a stabilizujte svoj rodinný rozpočet šikovným nákupným správaním. Prinášame Vám nápady, ako to dosiahnuť.

Finančná poradňa:

Ak sa rozhodneme vziať si pôžičku, mali by sme dodržiavať niekoľko základných pravidiel - ich prehľad sme pre Vás pripravili na tejto stránke.

Máte strach, že pri žiadosti o pôžičku naletíte podvodníkom? Prečítajte si ako spoznať podvodnú pôžičku.

Nemôžete splácať pôžičku? Prečítajte si rady a tipy čo v takej situácii robiť - viac tu.

Ako zostaviť rodinný rozpočet, aby bol efektívny a mal vypovedaciu hodnotu? Čítajte tu.

Pôžičky pre študentov majú oproti bežným spotrebiteľským úverom nižšiu úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti až na 10 rokov. Viac informácií tu.

Akými spôsobmi môžete auto financovať a či je výhodnejšie pôžička alebo lízing sa dočítate tu.

Máte v hlave skvelý podnikateľský nápad, ale chýbajú Vám peniaze na jeho uskutočnenie? Využite dostupné pôžičky pre podnikateľov.

Ďalšie pôžičky:

Pôžičky - recenzie:

Prehľad finančných pojmov:

Ďalšie informácie:

Ako si chrániť svoj bankový účet
Ako zarábať na materskej
Na čo si dať pozor u pôžičiek
Výhody a nevýhody SMS pôžičky
Čo je to termínovaný vklad
Čo je to rozhodcovská doložka
Najviac si požičiavajú mladí ľudia
Kreditná karta alebo mikropôžička - čo je lepšie pre financovanie drobných výdavkov?
Ako nakupovať rozumne
Mnoho ľudí je zadĺžených a ani o tom nevie
Ako ušetriť za elektrinu
Ako prebieha refinancovanie pôžičiek
História peňazí
Na čo pamätať pri rozjazde podnikania
Čo je to sporiaci účet
Ako na nepreplatené faktúry
Ako ušetriť za vodu
Ako je to s finančnou gramotnosťou Slovákov
Pozor na podvodné pôžičky
Ako dostať dlhy pod kontrolu
Na čo je vhodné vziať si pôžičku
Privýrobok pri dôchodku
Manželstvo a dlhy
Čo je to revolvingový úver
Ako ušetriť za benzín
Ako správne používať kontokorent

Časté otázky:

Pre ľahšiu oritentaci v oblasti pôžičiek a úverov sa môžete tiež pozrieť na prehľad častých otázok.

Smart shopping


Osvojte si smart shopping a naučte sa premýšľať nad každým nákupom. Hľadajte a porovnávajte rôzne ponuky a vyberte tú, ktorá je pre Vás najzaujímavejšia. Zamerajte sa najmä na kvalitu výrobkov a ceny, a to napríklad z pohodlia domova cez internet alebo vo Vašom obľúbenom nákupnom centre. Vždy si skontrolujte, čo vo svojej domácnosti skutočne potrebujete, spíšte si nákupný zoznam a určite si limit peňazí na útratu.

Šikovný nákup potravín

Pri potravinách viac ako u iného tovaru platí, aby ste sa riadili podľa zoznamu. Obrňte sa proti trikom obchodníkov a prehliadajte vždy celé regály od zhora až dole. Ten najatraktívnejší tovar je síce uprostred, ale môže byť oveľa drahší ako potraviny rovnakej kvality v ostatných regáloch. Odolajte sladkým zvodom pri pokladniach, kde na Vaše zmysly útočia regály s cukrovinkami a vábi Vás na pridanie maškŕt do nákupného košíka. Pre istotu nechoďte do supermarketu hladní, aby ste v slabej chvíľke nepodľahli pokušeniu.

Šikovný nákup elektroniky

Elektronika a spotrebiče sú výrazné položky v našich výdavkoch a ich ceny sa môžu u jednotlivých obchodníkov výrazne líšiť. Skúste preto vyhľadať orientačné ceny a nakupujte tento tovar od preverených predajcov, ktorí majú elektroniku skutočne skladom. O solídnosti predajcu veľa napovie zákaznícky servis a hodnotenie e-shopu. Prednosť dajte značkovej elektronike, ktorá sa oplatí nakúpiť v Nemecku, kde sú ceny až o 20% nižšie ako v SR. Nekupujte zastarané modely, pretože nemusia byť kompatibilné s ďalšími zariadeniami.

Šikovný nákup oblečenia

Pri nákupe oblečenia často neustrážime našu útratu. Zvlášť ženy k novým nohaviciam potrebujú nové topánky, tričko a bundu a razom namiesto jednej nákupnej tašky majú päť. Ak neviete odolať ponuke oblečenia, využite letné a zimné výpredaje prebiehajúce od júna do augusta a od januára do marca. Ušetriť môžete až štvrtinu z ceny. Nehanbite sa zájsť ani do second-handov, kde môžete nájsť hotové poklady svetových značiek, a to takmer za babku. Ďalej sledujte internetové bazáre s oblečením a navrhnite ďalším inzerujúcim výmenu oblečenia.
© 2022 www.univerzalna-pozicka.sk, všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa stránok

Prevádzkovateľ stránky nie je poskytovateľom úverových produktov.