Bankové pôžičky

Ak premýšľame o pôžičke, mali by naše prvé úvahy smerovať k bankovým pôžičkám. Všeobecne sa dá povedať, že pôžičky od bánk sú bezpečnejšie a lacnejšie ako pôžičky od nebankových firiem alebo súkromných osôb. Aké sú typy bankových pôžičiek a kto o ne môže žiadať?

Finančná poradňa:

Ak sa rozhodneme vziať si pôžičku, mali by sme dodržiavať niekoľko základných pravidiel - ich prehľad sme pre Vás pripravili na tejto stránke.

Máte strach, že pri žiadosti o pôžičku naletíte podvodníkom? Prečítajte si ako spoznať podvodnú pôžičku.

Nemôžete splácať pôžičku? Prečítajte si rady a tipy čo v takej situácii robiť - viac tu.

Ako zostaviť rodinný rozpočet, aby bol efektívny a mal vypovedaciu hodnotu? Čítajte tu.

Pôžičky pre študentov majú oproti bežným spotrebiteľským úverom nižšiu úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti až na 10 rokov. Viac informácií tu.

Akými spôsobmi môžete auto financovať a či je výhodnejšie pôžička alebo lízing sa dočítate tu.

Máte v hlave skvelý podnikateľský nápad, ale chýbajú Vám peniaze na jeho uskutočnenie? Využite dostupné pôžičky pre podnikateľov.

Ďalšie pôžičky:

Pôžičky - recenzie:

Prehľad finančných pojmov:

Ďalšie informácie:

Ako si chrániť svoj bankový účet
Ako zarábať na materskej
Na čo si dať pozor u pôžičiek
Výhody a nevýhody SMS pôžičky
Čo je to termínovaný vklad
Čo je to rozhodcovská doložka
Najviac si požičiavajú mladí ľudia
Kreditná karta alebo mikropôžička - čo je lepšie pre financovanie drobných výdavkov?
Ako nakupovať rozumne
Mnoho ľudí je zadĺžených a ani o tom nevie
Ako ušetriť za elektrinu
Ako prebieha refinancovanie pôžičiek
História peňazí
Na čo pamätať pri rozjazde podnikania
Čo je to sporiaci účet
Ako na nepreplatené faktúry
Ako ušetriť za vodu
Ako je to s finančnou gramotnosťou Slovákov
Pozor na podvodné pôžičky
Ako dostať dlhy pod kontrolu
Na čo je vhodné vziať si pôžičku
Privýrobok pri dôchodku
Manželstvo a dlhy
Čo je to revolvingový úver
Ako ušetriť za benzín
Ako správne používať kontokorent

Časté otázky:

Pre ľahšiu oritentaci v oblasti pôžičiek a úverov sa môžete tiež pozrieť na prehľad častých otázok.

Pravidelný príjem a čisté registre


Bankové pôžičky sú vhodné pre žiadateľov, ktorí majú trvalý preukázateľný príjem a majú tzv. čisté registre dlžníkov - to znamená, že v minulosti nemali problémy so splácaním iných pôžičiek alebo dlhov. Aby sme získali pôžičku od banky, nemusíme mať nijako závratný príjem. Niektorým bankám stačí pre pridelenie bežnej pôžičky aj podpriemerná mzda, dôležité je, aby bol váš príjem pravidelný a preukázateľný. Výška príjmu má potom vplyv na veľkosť úveru; pokiaľ žiadate s nízkym príjmom o pôžičku napríklad 5000, 10000 alebo 15000 Eur, budete pravdepodobne potrebovať spolužiadateľa alebo ručiteľa.

Spotrebiteľský úver

Správny názov pre klasickú pôžičku na čokoľvek vo výške 1000 – 10000 Eur je spotrebiteľský úver. Ten poskytuje prakticky každá banka (napríklad Zuno bank alebo Slovenská sporiteľňa). Výhodou je univerzálnosť (peniaze môžete použiť na nákup auta, vybavenie domácnosti, zaplatenie dovolenky - jednoducho na čokoľvek) a priaznivá úroková sadzba.

Kreditné karty

Kreditná karta vám ponúka možnosť využívať napríklad až 5000 Eur mesačne pre vaše nakupovanie, bez toho, aby ste sa museli starať, koľko aktuálne máte na účte. Väčšina bankových kreditných kariet potom ponúka tzv. bezúročné obdobie - to znamená, že keď načerpané peniaze prevediete späť na kreditnú kartu v rámci tohto obdobia - zvyčajne je to niečo okolo 50 dní - nebudete z požičaných peňazí platiť žiadne úroky. Máte tak pôžičku prakticky zadarmo (musíte ale započítať ročné alebo mesačné poplatky za vedenie karty a pod). Ak peniaze včas na kreditný účet neprevediete, z požičanej sumy sa stane pôžička úročená pomerne vysokým úrokom. S kreditnou kartou je preto potrebné zaobchádzať veľmi opatrne.

Rýchlu pôžičku od 50 € do 25.000 € žiadajte online tu. Minimum formalít, žiadné skryté poplatky. Peniaze sú odoslané ihneď po schválení na Váš bankový účet.

(Inzercia)

Hypotekárne úvery, Americké hypotéky

K ďalším bankovým produktom patrí hypotekárne úvery a tzv. americké hypotéky. Na rozdiel od bežnej hypotéky - teda pôžičky na bývanie so zástavou nehnuteľnosti, sa u americkej hypotéky dajú použiť peniaze na čokoľvek. Môžete teda dať banke do zástavy svoj dom, byt, chatu či pozemok a získať tak pomerne výhodnú univerzálnu pôžičku. Splatnosť býva u americkej hypotéky typicky 5, 10 alebo aj 20 rokov.

© 2022 www.univerzalna-pozicka.sk, všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa stránok

Prevádzkovateľ stránky nie je poskytovateľom úverových produktov.