Časté otázky z oblasti pôžičiek

Pôžičku je dnes možné získať veľmi ľahko a rýchlo. Je potrebné mať ale na pamäti, že pôžička je predovšetkým záväzok voči veriteľovi a preto by sme ku každej pôžičke tiež mali pristupovať zodpvědně a rozumne. Na tejto stránke vám prinášame odpovede na niektoré základné otázky z oblasti pôžičiek a úvěrov, ktoré by ste mali poznať skôr, než o pôžičku požiadate.

Finančná poradňa:

Ak sa rozhodneme vziať si pôžičku, mali by sme dodržiavať niekoľko základných pravidiel - ich prehľad sme pre Vás pripravili na tejto stránke.

Máte strach, že pri žiadosti o pôžičku naletíte podvodníkom? Prečítajte si ako spoznať podvodnú pôžičku.

Nemôžete splácať pôžičku? Prečítajte si rady a tipy čo v takej situácii robiť - viac tu.

Ako zostaviť rodinný rozpočet, aby bol efektívny a mal vypovedaciu hodnotu? Čítajte tu.

Pôžičky pre študentov majú oproti bežným spotrebiteľským úverom nižšiu úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti až na 10 rokov. Viac informácií tu.

Akými spôsobmi môžete auto financovať a či je výhodnejšie pôžička alebo lízing sa dočítate tu.

Máte v hlave skvelý podnikateľský nápad, ale chýbajú Vám peniaze na jeho uskutočnenie? Využite dostupné pôžičky pre podnikateľov.

Ďalšie pôžičky:

Pôžičky - recenzie:

Prehľad finančných pojmov:

Ďalšie informácie:

Ako si chrániť svoj bankový účet
Ako zarábať na materskej
Na čo si dať pozor u pôžičiek
Výhody a nevýhody SMS pôžičky
Čo je to termínovaný vklad
Čo je to rozhodcovská doložka
Najviac si požičiavajú mladí ľudia
Kreditná karta alebo mikropôžička - čo je lepšie pre financovanie drobných výdavkov?
Ako nakupovať rozumne
Mnoho ľudí je zadĺžených a ani o tom nevie
Ako ušetriť za elektrinu
Ako prebieha refinancovanie pôžičiek
História peňazí
Na čo pamätať pri rozjazde podnikania
Čo je to sporiaci účet
Ako na nepreplatené faktúry
Ako ušetriť za vodu
Ako je to s finančnou gramotnosťou Slovákov
Pozor na podvodné pôžičky
Ako dostať dlhy pod kontrolu
Na čo je vhodné vziať si pôžičku
Privýrobok pri dôchodku
Manželstvo a dlhy
Čo je to revolvingový úver
Ako ušetriť za benzín
Ako správne používať kontokorent

Časté otázky:

Pre ľahšiu oritentaci v oblasti pôžičiek a úverov sa môžete tiež pozrieť na prehľad častých otázok.

Časté otázky


– Je lepšie bankový alebo nebankový úver?

Odpoveď je pomerne jednoduchá - ak máte stály a preukázateľný príjem - napríklad zo zamestnania alebo z podnikania, bude pre vás určite lepší variantou banková pôžička. Tá je lacnejšia a bezpečnejšia ako pôžička nebanková. Nevýhodou bankových pôžičiek je niekedy pomerne zdĺhavé vybavovanie pôžičky - preto ak na požičanie peňazí ponáhľate, obráťte sa radšej na nebankovú spoločnosť. Tu ale počítajte s menej výhodnými podmienkami a tiež s vyššími rizikami. Nebanková pôžička bude vhodnejší variatou tiež pre žiadateľov so zlou úverovou históriou.– Aké sú riziká u pôžičiek od súkromných osôb?

Všeobecne sa dá povedať, že pôžičky od súkromných osôb patrí k tým najrizikovejším vôbec. Na rozdiel od bánk alebo veľkých nebankových solečností majú súkromní investori pomerne veľkú voľnosť a často idú pri požičiavaní peňazí až na samú hranu zákona. Neplatí to samozrejme vždy, ale ak už sa rozhodneme vziať si pôžičku od súkromníka, mali by sme byť veľmi obozretní. Vždy je potrebné dôkladne si prečítať zmluvu o pôžičke a v prípade pochybností radšej nič nepodpisovať. Ak nám súkromník ponúka pôžičku oproti podpisu zmenky, mali by sme si byť vedomí, že ak nebudeme schopní požičané peniaze v daný termín zaplatiť, môžeme nás veriteľ prakticky okamžite poslať do exekúcie.– Čo presne znamená "konsolidácia pôžičiek"?

Konsolidácia čiže zlúčenie pôžičiek je finančný produkt, ktorý vám pomôže spojiť vaše súčasné pôžičky a úvery do jednej pôžičky. Aj keď celková požičaná suma zostane rovnaká, výsledná splátka bude pravdepodobne výrazne nižšia, než to, čo platíte za svoje dlhy v součanosti. Konsolidovaná pôžička totiž bude mať veľmi pravdepodobne nižšiu úrokovú sadzbu než majú vaše terajšie pôžičky. Konsolidáciu pôžičiek poskytujú banky a niektoré nebankové spoločnosti.Rýchlu pôžičku od 50 € do 25.000 € žiadajte online tu. Minimum formalít, žiadné skryté poplatky. Peniaze sú odoslané ihneď po schválení na Váš bankový účet.

(Inzercia)

© 2022 www.univerzalna-pozicka.sk, všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa stránok

Prevádzkovateľ stránky nie je poskytovateľom úverových produktov.