Pôžička na auto

Ku kúpe auta nás vedú rôzne dôvody. Niekto má rád pohodlie a nechce sa tiesniť v preplnených autobusoch, iný potrebujete auto kvôli rodine a ďalšie kvôli dochádzanie do práce. Každý ale nemá dostatok peňazí pre obstaranie nového či ojazdeného auta. Ukážeme Vám, akými spôsobmi môžete auto financovať a či je výhodnejšia pôžička alebo leasing.

Finančná poradňa:

Ak sa rozhodneme vziať si pôžičku, mali by sme dodržiavať niekoľko základných pravidiel - ich prehľad sme pre Vás pripravili na tejto stránke.

Máte strach, že pri žiadosti o pôžičku naletíte podvodníkom? Prečítajte si ako spoznať podvodnú pôžičku.

Nemôžete splácať pôžičku? Prečítajte si rady a tipy čo v takej situácii robiť - viac tu.

Ako zostaviť rodinný rozpočet, aby bol efektívny a mal vypovedaciu hodnotu? Čítajte tu.

Pôžičky pre študentov majú oproti bežným spotrebiteľským úverom nižšiu úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti až na 10 rokov. Viac informácií tu.

Akými spôsobmi môžete auto financovať a či je výhodnejšie pôžička alebo lízing sa dočítate tu.

Máte v hlave skvelý podnikateľský nápad, ale chýbajú Vám peniaze na jeho uskutočnenie? Využite dostupné pôžičky pre podnikateľov.

Ďalšie pôžičky:

Pôžičky - recenzie:

Prehľad finančných pojmov:

Ďalšie informácie:

Ako si chrániť svoj bankový účet
Ako zarábať na materskej
Na čo si dať pozor u pôžičiek
Výhody a nevýhody SMS pôžičky
Čo je to termínovaný vklad
Čo je to rozhodcovská doložka
Najviac si požičiavajú mladí ľudia
Kreditná karta alebo mikropôžička - čo je lepšie pre financovanie drobných výdavkov?
Ako nakupovať rozumne
Mnoho ľudí je zadĺžených a ani o tom nevie
Ako ušetriť za elektrinu
Ako prebieha refinancovanie pôžičiek
História peňazí
Na čo pamätať pri rozjazde podnikania
Čo je to sporiaci účet
Ako na nepreplatené faktúry
Ako ušetriť za vodu
Ako je to s finančnou gramotnosťou Slovákov
Pozor na podvodné pôžičky
Ako dostať dlhy pod kontrolu
Na čo je vhodné vziať si pôžičku
Privýrobok pri dôchodku
Manželstvo a dlhy
Čo je to revolvingový úver
Ako ušetriť za benzín
Ako správne používať kontokorent

Časté otázky:

Pre ľahšiu oritentaci v oblasti pôžičiek a úverov sa môžete tiež pozrieť na prehľad častých otázok.

Účelová pôžička na auto


Z pôžičiek máte na výber z dvoch typov: z účelové a neúčelové. Zatiaľ čo u neúčelové pôžičky nepreukazujú, na čo ste vynaložili finančné prostriedky, účelová pôžička na auto je určená len na nákup osobného vozidla. Oproti leasingu má tú výhodu, že sa stávate majiteľom vozidla ihneď. S touto pôžičkou získate nižšiu úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti. Finančná inštitúcia vypláca peniaze priamo predajcovia áut na základe predloženej faktúry. Na akú banku alebo nebanková spoločnosť sa môžete obrátiť so žiadosťou o Pôžičku na auto?

• Pôžička na auto od Cetelem

Medzi významné nebankové poskytovateľa pôžičky na auto patrí spoločnosť Cetelem. Pomerne ľahko môžete dostať pôžičku na nové či ojazdené auto od 2 000 do 34 000 eur a so splatnosťou na 7 rokov. Fixné úrok je 9,9% a RPMN 10,36%. Spoločnosť si neúčtuje žiadne poplatky za zriadenie, vedenie ani predčasné splatenie pôžičky.

• Pôžička na auto od VÚB

Z bankového sektora sa oplatí pôžička od VÚB, ktorá ponúka financovanie vozidla úverom vo výške od 3 300 do 33 200 eur. Úroková sadzba patrí medzi najnižšie a začína už na 6,9% p Splátky si môžete rozvrhnúť na dobu od 13 do 84 mesiacov. Menej výhodné sú poplatky 40 eur za zmenu v úverovej zmluve a 2% z celkovej výšky pôžičky.

Rýchlu pôžičku od 50 € do 25.000 € žiadajte online tu. Minimum formalít, žiadné skryté poplatky. Peniaze sú odoslané ihneď po schválení na Váš bankový účet.

(Inzercia)

Neúčelová pôžička na auto

Bezúčelová variant úveru je obľúbená pre jednoduché a rýchle vybavenie a pre možnosť vynaložiť peniaze na čokoľvek. Banka nesleduje, na čo ste pôžičku použili - častí úveru môžete financovať automobil a zvyšnú časť si ponechať na účte ako peňažné rezervu. Oproti účelové pôžičke na auto je nutné počítať s vyššou úrokovou sadzbou a nižšou maximálnou výškou úveru, ktorá sa odvíja od bonity klienta. U aké finančné spoločnosti môžete požiadať o tento typ úveru?

• neúčelové pôžička od Prima Banky

Peniaze na ľubovoľný účel poskytuje Prima Banka vo výške od 1 000 do 15 000 eur, s úrokovou sadzbou od 7,9% p a so splatnosťou od 2 do 9 rokov. Banka má prísnejšie podmienky pri rokovanie pôžičky ako nebankové spoločnosti a vyžaduje pravidelný príjem zo zamestnania, živnosti alebo dôchodok.

• neúčelové pôžička od Sberbank

Sberbank prináša žiadateľom pôžičku od 1 000 do 25 000 eur bez udania účelu. Táto pôžička nevyžaduje ručiteľa ani dokladovania príjmu a garantuje úrok už od 8,29% p.a. Úver môžete splácať po dobu 12 až 180 mesiacov.

Leasing

Kým úver na auto najčastejšie využívajú fyzické osoby, vozidlo na leasing kupujú prevažne podnikatelia. Leasingová spoločnosť požaduje akontáciu vo výške 30 - 60% z ceny vozidla a až do doby splatenia je v jej majetku. Prípadné opravy a prevádzkové náklady si ale hradí užívateľ sám. Podmienky leasingu sú podstatne výhodnejšie ako u úveru.

Operatívny leasing

Auto zhotovené na operatívny leasing používate na dohodnutý čas a o údržbu, opravy a poistenie sa stará leasingová spoločnosť. Po uplynutí určitej doby dostanete za rovnakých podmienok nový automobil. Nevýhodná je cena za prenájom automobilu, ktorú navyšujú sprievodné služby. Auto si nemôžete odkúpiť a nikdy sa nestanete jeho majiteľom.

© 2022 www.univerzalna-pozicka.sk, všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa stránok

Prevádzkovateľ stránky nie je poskytovateľom úverových produktov.