Pôžičky pre dôchodcov

Pripadá Vám, že keď je človek dôchodcom, finančné inštitúcie o neho nemajú záujem, pretože už toľko nezarába? Opak je pravdou - dôchodca má stabilný príjem - dôchodok, spravidla býva hmotne zaistený a v porovnaní s mladým človekom je dôchodca ďaleko menej rizikovým klientom. Pre banky ale aj nebankové spoločnosti sa tak človek v dôchodkovom veku stáva veľmi atraktívnym klientom.

Finančná poradňa:

Ak sa rozhodneme vziať si pôžičku, mali by sme dodržiavať niekoľko základných pravidiel - ich prehľad sme pre Vás pripravili na tejto stránke.

Máte strach, že pri žiadosti o pôžičku naletíte podvodníkom? Prečítajte si ako spoznať podvodnú pôžičku.

Nemôžete splácať pôžičku? Prečítajte si rady a tipy čo v takej situácii robiť - viac tu.

Ako zostaviť rodinný rozpočet, aby bol efektívny a mal vypovedaciu hodnotu? Čítajte tu.

Pôžičky pre študentov majú oproti bežným spotrebiteľským úverom nižšiu úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti až na 10 rokov. Viac informácií tu.

Akými spôsobmi môžete auto financovať a či je výhodnejšie pôžička alebo lízing sa dočítate tu.

Máte v hlave skvelý podnikateľský nápad, ale chýbajú Vám peniaze na jeho uskutočnenie? Využite dostupné pôžičky pre podnikateľov.

Ďalšie pôžičky:

Pôžičky - recenzie:

Prehľad finančných pojmov:

Ďalšie informácie:

Ako si chrániť svoj bankový účet
Ako zarábať na materskej
Na čo si dať pozor u pôžičiek
Výhody a nevýhody SMS pôžičky
Čo je to termínovaný vklad
Čo je to rozhodcovská doložka
Najviac si požičiavajú mladí ľudia
Kreditná karta alebo mikropôžička - čo je lepšie pre financovanie drobných výdavkov?
Ako nakupovať rozumne
Mnoho ľudí je zadĺžených a ani o tom nevie
Ako ušetriť za elektrinu
Ako prebieha refinancovanie pôžičiek
História peňazí
Na čo pamätať pri rozjazde podnikania
Čo je to sporiaci účet
Ako na nepreplatené faktúry
Ako ušetriť za vodu
Ako je to s finančnou gramotnosťou Slovákov
Pozor na podvodné pôžičky
Ako dostať dlhy pod kontrolu
Na čo je vhodné vziať si pôžičku
Privýrobok pri dôchodku
Manželstvo a dlhy
Čo je to revolvingový úver
Ako ušetriť za benzín
Ako správne používať kontokorent

Časté otázky:

Pre ľahšiu oritentaci v oblasti pôžičiek a úverov sa môžete tiež pozrieť na prehľad častých otázok.

Pôžičky nad 65 / 75 / 80 rokov


Aké pôžičky pre dôchodcov sú na našom finančnom trhu a na čo si treba dať pri dojednávaní pôžičky pozor? Každá pôžička má svoje obmedzenia a platí to aj pre pôžičky pre seniorov. Niektoré inštitúcie poskytujú pôžičky ľuďom do 65 rokov veku, ale vďaka silnejúcej konkurencii na poli pôžičiek a úverov by nemal byť problém získať pôžičku pre dôchodcov do 75 či 80 rokov.

Bankové alebo nebankové pôžičky

Finančný trh sa dá rozdeliť na banky a nebankový sektor. Všeobecne platí, že pôžičky v bankách sú výhodnejšie a menej rizikové, na druhú stranu si banka svojich klientov preveruje dôkladnejšie ako "nebankovky" a ak máte napríklad z minulosti záznam v registri dlžníkov, úver v banke pravdepodobne nedostanete. Nebankové spoločnosti sú v tomto ohľade o niečo benevolentnejší - svojich klientov "nepreverujú" toľko ako banky, naproti tomu majú nebankové pôžičky vyšší úrok, RPMN a sú o niečo rizikovejšie.

Rýchlu pôžičku od 50 € do 25.000 € žiadajte online tu. Minimum formalít, žiadné skryté poplatky. Peniaze sú odoslané ihneď po schválení na Váš bankový účet.

(Inzercia)

Bankové pôžičky pre dôchodcov

Ak nemáte prehrešok v registri dlžníkov, ste občanom SR a chodí Vám pravidelne dôchodok, môžete bez problémov požiadať o bankovú pôžičku pre dôchodcov. Všetky veľké banky v SR - Poštová banka, ČSOB, Slovenská sporitelňa - pôžičku dôchodcom poskytujú a so získaním peňazí by ste nemali mať výraznejší problém.

Nebankové pôžičky pre dôchodcov

Ak by ste v banke nepochodili, je tu pre Vás bohatá ponuka nebankových pôžičiek pre dôchodcov. V SR pôsobí rad veľkých a stabilných nebankových spoločností - napríklad HomeCredit, Provident, Cofidis a ďalšie, ktoré pôžičky dôchodcom poskytnú. Ak by ste neuspeli v bankách ani u nebankových spoločností, môžete požiadať o pôžičku pre dôchodcov súkromné osoby.


Tí spravidla poskytnú pôžičku na ruku ihneď každému, ale svoje peniaze si budú chcieť náležite poistiť. A môže sa jednať napríklad o zástavu majetku. Je potrebné zdôrazniť, že tieto pôžičky patria k najrizikovejším vôbec.


Ak Vám stačí relatívne malá pôžička - 50, 100, 200, alebo 300 Eur, vyskúšajte tzv. SMS pôžičku. Ako to funguje? Pomocou SMSky alebo online formulára požiadate o pôžičku. Do niekoľkých minút sa dozviete, či Vaša žiadosť bola alebo nebola schválená a do niekoľkých hodín môžete mať peniaze na účte alebo v hotovosti. Prákladom takýchto pôžičiek sú TopPôžička, Pôžičkomat.sk alebo PôžičkaIhned.

Ako vyplniť žiadosť na internete

Internetová žiadosť je elektronický formulár na stránke banky alebo nebankové spoločnosti, pomocou ktorého je možné požiadať o zapožičanie hotovosti. Do koloniek napíšeme požadovanú sumu, ďalej za ako dlho chceme peniaze vrátiť a na stránke sa objaví vypočítaná výška splátky. Vo formulári tiež zadávame meno a ďalšie podrobnosti, aby naša požiadavka mohla byť korektne posúdená. Po vypísaní a odoslaní žiadosti nám obyčajne zatelefonuje pracovník príslušné firmy, ktorý s nami preberie detaily a vysvetlí všetko, čomu nerozumieme. Predovšetkým s nami dohodne, ako a kedy dostanete peniaze.

© 2022 www.univerzalna-pozicka.sk, všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa stránok

Prevádzkovateľ stránky nie je poskytovateľom úverových produktov.