Dostupná pôžička pre študentov

Študentský život je na jednu stranu obdobím plným dobrodružstva a poznávanie nových priateľov, na druhú stranu nových povinností a hodín strávených nad učením. Nie každý má však dostatok peňazí na financovanie štúdia a nákladov, ktoré s ním súvisia. V takom okamihu je vítanou pomocou pôžička pre študentov, ktorej vybavenie netrvá dlho a väčšinou postačí jedna návšteva v banke.

Finančná poradňa:

Ak sa rozhodneme vziať si pôžičku, mali by sme dodržiavať niekoľko základných pravidiel - ich prehľad sme pre Vás pripravili na tejto stránke.

Máte strach, že pri žiadosti o pôžičku naletíte podvodníkom? Prečítajte si ako spoznať podvodnú pôžičku.

Nemôžete splácať pôžičku? Prečítajte si rady a tipy čo v takej situácii robiť - viac tu.

Ako zostaviť rodinný rozpočet, aby bol efektívny a mal vypovedaciu hodnotu? Čítajte tu.

Pôžičky pre študentov majú oproti bežným spotrebiteľským úverom nižšiu úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti až na 10 rokov. Viac informácií tu.

Akými spôsobmi môžete auto financovať a či je výhodnejšie pôžička alebo lízing sa dočítate tu.

Máte v hlave skvelý podnikateľský nápad, ale chýbajú Vám peniaze na jeho uskutočnenie? Využite dostupné pôžičky pre podnikateľov.

Ďalšie pôžičky:

Pôžičky - recenzie:

Prehľad finančných pojmov:

Ďalšie informácie:

Ako si chrániť svoj bankový účet
Ako zarábať na materskej
Na čo si dať pozor u pôžičiek
Výhody a nevýhody SMS pôžičky
Čo je to termínovaný vklad
Čo je to rozhodcovská doložka
Najviac si požičiavajú mladí ľudia
Kreditná karta alebo mikropôžička - čo je lepšie pre financovanie drobných výdavkov?
Ako nakupovať rozumne
Mnoho ľudí je zadĺžených a ani o tom nevie
Ako ušetriť za elektrinu
Ako prebieha refinancovanie pôžičiek
História peňazí
Na čo pamätať pri rozjazde podnikania
Čo je to sporiaci účet
Ako na nepreplatené faktúry
Ako ušetriť za vodu
Ako je to s finančnou gramotnosťou Slovákov
Pozor na podvodné pôžičky
Ako dostať dlhy pod kontrolu
Na čo je vhodné vziať si pôžičku
Privýrobok pri dôchodku
Manželstvo a dlhy
Čo je to revolvingový úver
Ako ušetriť za benzín
Ako správne používať kontokorent

Časté otázky:

Pre ľahšiu oritentaci v oblasti pôžičiek a úverov sa môžete tiež pozrieť na prehľad častých otázok.

Nízky úrok, dlhšia splatnosť


Pôžičky pre študentov majú oproti bežným spotrebiteľským úverom nižšiu úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti až na 10 rokov. Študenti uvítajú odloženej splátky, čo znamená, že peniaze začnú vracať až po štúdiu alebo pri dosiahnutí určitého príjmu. Záujemca si pôžičku môže dojednať nielen v bankách, ale aj u nebankových spoločností. Či už sa rozhodne pre akéhokoľvek poskytovateľa, k pôžičke by mal pristupovať zodpovedne, požičať si nevyhnutnú sumu a využiť ju len na štúdium.

Podmienky bánk

Banky vyžadujú potvrdenie o štúdiu a štatút študenta. Ak študent nemá žiadny príjem, musí priviesť spolužiadateľa, ktorým môže byť jeden z rodičov. U niektorých bánk žiadateľ predkladá potvrdenie o zaplatenom školnom, potvrdenie o príjme spolužiadateľa a potvrdenie alebo čestné vyhlásenie o predpokladanom ukončení štúdia.

Rýchlu pôžičku od 50 € do 25.000 € žiadajte online tu. Minimum formalít, žiadné skryté poplatky. Peniaze sú odoslané ihneď po schválení na Váš bankový účet.

(Inzercia)

Pôžička zo štátneho fondu na podporu VZDELÁVANIA

Študenti môžu financovať svoje štúdium zo štátneho fondu na podporu vzdelávania. Podmienkou je študovať na vysokej škole a zapísať sa do ročníka v danom akademickom roku. Minimálna výška pôžičky je 500 eur a maximálna 5 000 eur, z čoho pohodlne uhradí všetky študijné náklady. Úroková sadzba je v akademickom roku 2015/2016 stanovená na 2,07% p.a. Žiadateľ o pôžičku predkladá žiadosť na vyplnené papierové žiadosti vydanej FNPV, prílohy a čestné vyhlásenie.

Pôžička pre študentov od slovenských sporitel'ňa

Uveďme si konkrétne príklady výhodných študentských pôžičiek od popredných slovenských bánk. S ponukou pre študentov prichádza Slovenská sporiteľňa, ktorá garantuje pôžičku od 1 000 do 8 500 eur s dobou splatnosti od 1 roka do 9 rokov. Zaujímavá je úroková sadzba 8,50% ročne pre všetkých študentov vo veku 18 až 26 rokov, ktorí predložia doklad totožnosti a privedú spolužiadateľa s dokladom o jeho príjmu.

Pôžička pre študentov od UniCredit Bank

Medzi ďalšie významné poskytovateľa študentských pôžičiek patrí UniCredit Bank. Žiadatelia môžu získať až 10 000 eur s možnosťou odkladu splátok, kedy spláca iba mesačné úroky. Pre príklad - u sumy 2 000 eur je výška mesačného úroku 14 eur. Prijateľná je úroková miera 9,50% ročne aj doba splatnosti od 1 roka do 5 rokov. Úver je schválený na základe dokladu totožnosti, predloženého indexu a potvrdenie zo školy. Pri uzatváraní pôžičky je požadovaná prítomnosť rodičov.

Študentský účet s kontokorentom od ČSOB

Študenti si môžu zriadiť u ČSOB FUN účet s kontokorentu a po predložení dokladu o štúdiu z neho neplatia takmer žiadne poplatky. Podmienkou k založeniu je vek 15 až 28 rokov a predloženie indexu, identifikačné karty, ISIC alebo potvrdenie o štúdiu. Banka povoľuje čerpať peniaze do mínusu, a to až do výšky 6 000 eur. Ak nemáte na účte ani korunu, tento kontokorent Vám pomôže zaplatiť nevyhnutné výdavky.

Výhodné nebankové pôžičky?

Zozačiatku článku sme sa zmienili, že študenti môžu požiadať o pôžičku nebankovej spoločnosti. U týchto pôžičiek nemusia dokladať príjem a stačí im iba doklad totožnosti a potvrdenie o štúdiu. V prípade súm do 100 000 Sk zvyčajne nepotrebujú ručiteľa ani spolužiadateľa, čo so sebou nesie riziko, že študent podcenia svoje schopnosti pôžičku splácať a zaplatí vysoké sankcie za oneskorené splátky.

© 2022 www.univerzalna-pozicka.sk, všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa stránok

Prevádzkovateľ stránky nie je poskytovateľom úverových produktov.