Pôžičky - všeobecné pojmy

Na tomto mieste sa pozrieme na všeobecné informácie zo sveta financií a pôžičiek a pokúsime sa bližšie vás oboznámiť s niektorými pojmami. Svet financií disponuje svojím veľa špecifickým a rozsiahlym slovníkom a naozaj nie každý sa v ňom dokáže vyznať.

Finančná poradňa:

Ak sa rozhodneme vziať si pôžičku, mali by sme dodržiavať niekoľko základných pravidiel - ich prehľad sme pre Vás pripravili na tejto stránke.

Máte strach, že pri žiadosti o pôžičku naletíte podvodníkom? Prečítajte si ako spoznať podvodnú pôžičku.

Nemôžete splácať pôžičku? Prečítajte si rady a tipy čo v takej situácii robiť - viac tu.

Ako zostaviť rodinný rozpočet, aby bol efektívny a mal vypovedaciu hodnotu? Čítajte tu.

Pôžičky pre študentov majú oproti bežným spotrebiteľským úverom nižšiu úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti až na 10 rokov. Viac informácií tu.

Akými spôsobmi môžete auto financovať a či je výhodnejšie pôžička alebo lízing sa dočítate tu.

Máte v hlave skvelý podnikateľský nápad, ale chýbajú Vám peniaze na jeho uskutočnenie? Využite dostupné pôžičky pre podnikateľov.

Ďalšie pôžičky:

Pôžičky - recenzie:

Prehľad finančných pojmov:

Ďalšie informácie:

Ako si chrániť svoj bankový účet
Ako zarábať na materskej
Na čo si dať pozor u pôžičiek
Výhody a nevýhody SMS pôžičky
Čo je to termínovaný vklad
Čo je to rozhodcovská doložka
Najviac si požičiavajú mladí ľudia
Kreditná karta alebo mikropôžička - čo je lepšie pre financovanie drobných výdavkov?
Ako nakupovať rozumne
Mnoho ľudí je zadĺžených a ani o tom nevie
Ako ušetriť za elektrinu
Ako prebieha refinancovanie pôžičiek
História peňazí
Na čo pamätať pri rozjazde podnikania
Čo je to sporiaci účet
Ako na nepreplatené faktúry
Ako ušetriť za vodu
Ako je to s finančnou gramotnosťou Slovákov
Pozor na podvodné pôžičky
Ako dostať dlhy pod kontrolu
Na čo je vhodné vziať si pôžičku
Privýrobok pri dôchodku
Manželstvo a dlhy
Čo je to revolvingový úver
Ako ušetriť za benzín
Ako správne používať kontokorent

Časté otázky:

Pre ľahšiu oritentaci v oblasti pôžičiek a úverov sa môžete tiež pozrieť na prehľad častých otázok.

Pojmy z oblasti pôžičiek


Pokúsme sa teda na nasledujúcich riadkoch pozrieť, čo sa skrýva za pojmy RPMN, úrok, bonita, register dlžníkov a ručiteľ.

RPMN

RPMN je skratkou pre ročnú percentuálnu mieru nákladov, ktorá nám určuje nakoľko je úver pre nás výhodný. Sú v ňom zahrnuté všetky ďalšie náklady spojené s našou pôžičkou. Finančné inštitúcie si do RPMN započítavajú rôzne poplatky od poplatkov za posúdenie úveru, uzavretie zmluvy, správu úveru až napríklad po poistenie schopnosti pôžičku splácať. Záleží nielen na konkrétnej banke, aké poplatky vám naúčtuje, ale aj na konkrétnom produkte. Pre vás je predovšetkým dôležité, aby ste mali o týchto poplatkoch prehľad a dobre sa zoznámili s výškou RPMN. Všeobecne vzaté platí, že čím nižšia je RPMN, tým je pre vás pôžička výhodnejšia.

Úrok, úroková sadzba

Ďalším termínom v rade je úrok. Pojem úrok je rovnako starý ako samé peniaze. Niekto má peňazí viac a niekto menej a ten, ktorý ich má, povedzme, nadbytok, ich môže zapožičať tomu, komu práve schádzajú. A za to, že vám tieto prostriedky poskytne, si povie o odmenu, ktorá je v tomto prípade označovaná termínom úrok.

Rýchlu pôžičku od 50 € do 25.000 € žiadajte online tu. Minimum formalít, žiadné skryté poplatky. Peniaze sú odoslané ihneď po schválení na Váš bankový účet.

(Inzercia)

Bonita

Bonita je všeobecne označovaná ako schopnosť splácať pôžičku. Peňažné ústavy si u väčšiny produktov overujú vaše osobné informácie, príjmy a tiež nahliada do registra dlžníkov (informačný systém, umožňujúci vyhľadávať nesplatené záväzky osôb a firiem). Na základe týchto informácií teda posudzujú vašu schopnosť splácať, a čím je táto schopnosť splácať hodnotená ako dôveryhodnejšie, tým je vám udelená vyššia bonita a vy sa môžeme dostať na nižšie úrokové sadzby. Ak je vaša bonita príliš nízka, musíte si vypomôcť inak. Jednou z možností je ručiteľ. Jedná sa o osobu, ktorá sa zaručí, že ak nebudete schopní splácať, prevezme túto povinnosť za vás.

© 2022 www.univerzalna-pozicka.sk, všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa stránok

Prevádzkovateľ stránky nie je poskytovateľom úverových produktov.