Výhody a nevýhody SMS pôžičky

Popularita rýchlych nebankových pôžičiek rastie a k najobľúbenejším patria SMS pôžičky. Tie majú mnoho výhod, ale samozrejme aj svoje úskalia.

Finančná poradňa:

Ak sa rozhodneme vziať si pôžičku, mali by sme dodržiavať niekoľko základných pravidiel - ich prehľad sme pre Vás pripravili na tejto stránke.

Máte strach, že pri žiadosti o pôžičku naletíte podvodníkom? Prečítajte si ako spoznať podvodnú pôžičku.

Nemôžete splácať pôžičku? Prečítajte si rady a tipy čo v takej situácii robiť - viac tu.

Ako zostaviť rodinný rozpočet, aby bol efektívny a mal vypovedaciu hodnotu? Čítajte tu.

Pôžičky pre študentov majú oproti bežným spotrebiteľským úverom nižšiu úrokovú sadzbu a dlhšiu dobu splatnosti až na 10 rokov. Viac informácií tu.

Akými spôsobmi môžete auto financovať a či je výhodnejšie pôžička alebo lízing sa dočítate tu.

Máte v hlave skvelý podnikateľský nápad, ale chýbajú Vám peniaze na jeho uskutočnenie? Využite dostupné pôžičky pre podnikateľov.

Ďalšie pôžičky:

Pôžičky - recenzie:

Prehľad finančných pojmov:

Ďalšie informácie:

Ako si chrániť svoj bankový účet
Ako zarábať na materskej
Na čo si dať pozor u pôžičiek
Výhody a nevýhody SMS pôžičky
Čo je to termínovaný vklad
Čo je to rozhodcovská doložka
Najviac si požičiavajú mladí ľudia
Kreditná karta alebo mikropôžička - čo je lepšie pre financovanie drobných výdavkov?
Ako nakupovať rozumne
Mnoho ľudí je zadĺžených a ani o tom nevie
Ako ušetriť za elektrinu
Ako prebieha refinancovanie pôžičiek
História peňazí
Na čo pamätať pri rozjazde podnikania
Čo je to sporiaci účet
Ako na nepreplatené faktúry
Ako ušetriť za vodu
Ako je to s finančnou gramotnosťou Slovákov
Pozor na podvodné pôžičky
Ako dostať dlhy pod kontrolu
Na čo je vhodné vziať si pôžičku
Privýrobok pri dôchodku
Manželstvo a dlhy
Čo je to revolvingový úver
Ako ušetriť za benzín
Ako správne používať kontokorent

Časté otázky:

Pre ľahšiu oritentaci v oblasti pôžičiek a úverov sa môžete tiež pozrieť na prehľad častých otázok.

Čo sú vlastne SMS pôžičky

Jedná sa o krátkodobé úvery, ktoré možno vybaviť z pohodlia domova alebo odkiaľkoľvek, kde máme prístup na internet. Stačí nám k tomu počítač alebo mobilný telefón. Najprv je potrebné vyplniť krátky a jednoduchý formulár, kde sa udáva suma, doba splatnosti a základné osobné údaje. Následne sa žiadosť odošle a počká sa na schválenie pôžičky. Peniaze sú obratom zasielané na bankový účet žiadateľa, požičať si možno spravidla maximálne 200 až 350 Eur. Splatiť takúto pôžičku je väčšinou potrebné do 30 dní, teda najlepšie z ďalšej výplaty.

Aké majú SMS pôžičky výhody

K hlavným prednostiam SMS pôžičiek patrí ich rýchle vybavenie. Veľakrát stačí poslať SMS správu v danom tvare, ktorá je ihneď posudzovaná automatizovaným systémom. Požičať si možno až 350 Eur, suma sa líši podľa poskytovateľa. Veľakrát sa nepreveruje register dlžníkov a nie je potrebné predkladať potvrdenie o príjme alebo scanovať doklady. Pôžičku vybavíte z pohodlia domova alebo kancelárie a nemusíte chodiť na pobočku. Požiadať o ňu môžu aj ľudia s nízkymi príjmami, ktorí by na inú pôžičku ťažko dosiahli.

Bonusy pre nových aj existujúcich zákazníkov

Dĺžku splatnosť aj presnú výšku čiastky si môžete nastaviť vo formulári žiadosti. Pre nových aj existujúcich zákazníkov majú neraz spoločnosti rôzne bonusy, niekedy sa stretneme aj s prvou pôžičkou úplne zadarmo, bez poplatkov. Ak sa osvedčíte ako spoľahliví klienti, môže sa maximálna suma pôžičky navýšiť a sú pre vás pripravené rôzne výhody alebo zľavy.

Majú SMS pôžičky nejaké nevýhody?

Niektoré veci sú výhodné len zdanlivo, alebo pre niekoho. Obmedzujúce môže byť maximálna výška pôžičky, nejedná sa o nijako vysoké čiastky a na prvýkrát býva možné si väčšinou požičať iba 200 Eur. Krátka doba splatnosti taky nemusí každému vyhovovať. Jednoduchosť získanie pôžičky je nevýhodou pre toho, kto sám nedokáže správne posúdiť, či peniaze riadne načas splatí, alebo nie. Pre získanie pôžičky je väčšinou potrebné iba splniť vekovú hranicu 18 rokov.

Pozor na vysoké poplatky

Za SMS pôžičky sa neuhrádza úroky, ale platí sa jednorazové poplatky. Tie bývajú pomerne vysoké, cena tejto pôžičky teda nie je malá. Nájdu sa ale aj pôžičky s veľmi priaznivou cenou, je potreba hľadať a nevziať hneď prvú ponuku, na ktorú narazíte. Dajte si pozor na podvodné spoločnosti, ktoré sa bohužiaľ tiež vyskytujú. Pred tým, než si pôžičku vezmeme, by sme si spoločnosť mali preveriť a dôkladne prečítať zmluvu.
© 2022 www.univerzalna-pozicka.sk, všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa stránok

Prevádzkovateľ stránky nie je poskytovateľom úverových produktov.